- Vystavba rodinných domov - Liptovský Mikuláš - Stošice

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka


Rodinné domy " Nové Stošice "

Výnimočné bývanie v srdci Liptova

 
 

Aktívna dovolenka...

Lyžiarke stredisko Jasná - Nízke Tatry

Či ste s priateľmi, rodinou, lyžiar expert alebo začiatočník, stredisko Jasná ponúka aktivity a nádherné prostredie, ktoré si zamilujete. Stredisko sa nachádza v pohorí Nízke Tatry, ktoré je súčasťou národného parku NAPANT. Masív Nízkych Tatier sa tiahne stredným Slovenskom v dĺžke 82 km smerom východ – západ medzi malebnými údoliami Váhu a Hrona. Najvyšší vrchol je Ďumbier 2043 m n.m., druhý najvyšší vrchol je známy lyžiarsky a turistický kopec Chopok 2024 m n.m.

Jasná Nízke Tatry ako najväčšia lyžiarska aréna s výbornými podmienkami pre zimné športy na Slovensku ponúka nekonečné možnosti aktivít, zábavy a aktívneho oddychu. Na vrchol Chopku sa dopravíte najmodernejšími lanovkami Funitel alebo 15-miestnymi kabínkovými lanovkami. Stredisko ponúka viac ako 50 km perfektne upravených zjazdoviek rôznych obtiažností, vhodných pre začiatočníkov, rodiny s deťmi, pokročilých lyžiarov a aj na usporiadanie pretekov svetovej úrovne. Moderný zasnežovací systém v dĺžke viac ako 36 km poskytuje garanciu snehu minimálne 5 mesiacov v roku. Milovníci divokej jazdy si prídu na svoje v mnohých freeridových zónach a v skvelom DCsnow parku. Večer sa v Jasnej lyžuje na osvetlenej zjazdovke v lokalite Biela Púť. Dĺžka zimnej sezóny je spravidla od začiatku decembra do konca apríla. Na Chopku premáva 23 lanoviek a vlekov s prepravnou kapacitou viac ako 28 439 osôb za hodinu.


Aquapark Tatralandia

Tatralandia je areálom vodnej zábavy s ubytovaním a zároveň jediným, kde si môžete vyskúšať surfovanie na divokých vlnách Surf Waves Tatralandia. Nachádza sa v regióne Liptov, v oblasti s množstvom kultúrnych pamiatok, svojráznou ľudovou kultúrou a folklórom. Liptov obklopujú najväčšie slovenské hory Vysoké a Nízke Tatry, ako aj Veľká a Malá Fatra či Chočské vrchy.

Objavte s nami Tatralandiu, miesto plné dobrodru
žstva a zábavy, ktorého súčasťou je celoročný prímorský raj Tropical Paradise a ubytovací komplex Holiday Village Tatralandia.

Na to, aby ste si u
žili Tatralandiu naplno, jeden deň nestačí. Pretože je ideálnym miestom na viacdňovú dovolenku v lete ale aj v zime pre všetky vekové kategórie.

Po
čas letnej sezóny si na svoje prídu malí aj veľkí v 14 bazénoch s morskou, termálnou aj čírou vodou. Nudiť sa určite nebudete vďaka 28 toboganom a šmýkačkám, atrakciám, celodennému programu s animačným tímom či letným eventom.

A keby náhodou pr
šalo, tak sa stretneme pod priehľadnou strechou celoročnej haly Tropical Paradise, kde teplota neklesá pod 30 °C. A cez špeciálnu fóliu strechy Tropical Paradise sa môžete opaľovať celý rok, v lete či v zime.

Letom sa z
ábava v Tatralandii určite nekončí. Práve naopak! Počas celého roka sa okrem slnenia pod palmami môžete vyšantiť na 6 toboganoch, zrelaxovať v 10 bazénoch, užívať si blahodárne účinky thalasso terapie, zregenerovať svoje telo v Keltskom saunovom svete a načerpať stratené sily vďaka masážam, zábalom a kúpeľom vo Wellness Centre.

T
í, ktorí si túžia užíť pravú liptovskú zimu, len nasadnú do skibusu, ktorý ich pohodlne prepraví do najvychytenejšieho lyžiarskeho strediska na Slovensku, do Jasnej.

Vodná nádrž Liptovská Mara

Liptovská Mara je vodné dielo medzi Liptovským Mikulášom a Ružomberkom, ktoré sa nazýva aj “Liptovské more”. Je súčasťou systému priehrad Vážskej kaskády. Celkovým objemom 360,5 mil. m3 je najväčšou vodnou nádržou na Slovensku.

Dielo bolo vybudovan
é v rokoch 1969-1975. Pri výstavbe bolo zaplavených 13 obcí, z toho 12 úplne, Liptovský Trnovec čiastočne. Spolu bolo presídlených 940 rodín, čo predstavovalo viac ako 4 tisíc obyvateľov. Najcenejšie pamiatky zo zátopovej oblasti sú prenesené do Múzea liptovskej dediny v Pribyline.

Hlavným ú
čelom priehrady je protipovodňová ochrana, ale slúži aj na výrobu elektrickej energie, keďže pod hrádzou sa nachádzajú 4 turbíny s výkonom 198 MW.

Na Liptovskej Mare sú
široké možnosti rybolovu, taktiež tu môžete absolvovať vyhliadkovú plavbu loďou z prístavu v Liptovskom Trnovci. V lete priehrada ponúka široké možnosti pre vodné športy ako kúpanie, člnkovanie, surfovanie, jazdu na vodných skútroch a iné.

Polostrov Ratkovie s pri
ľahlými vodami je chráneným územím. Nad priehradným múrom Liptovskej Mary, 2 km južne od obce Bobrovník, na východnom úpätí vrchu Úložisko (741,7 m n. m.) sa nachádza archeologická lokalita Havránok – keltské opevnenie osady Kotínov s druidskou svätyňou z 1. storočia pred Kr. Je tu vybudované aj verejnosti sprístupnené múzeum v prírode.


Na prechádzku...


Skalka
Súčasťou mesta Liptovský Hrádok je Skalka. Nenáročnou trasou sa dostaneme až na jej vrchol, odkiaľ sa nám naskytne výhľad na celé mesto, rieku Belá, ale aj okolie Liptovského Hrádku. Na vrchole brala nájdeme dvojkríž a pod Skalkou je vybudovaný pomník s pamätnou tabuľou venovaný obetiam 1. a 2. svetovej vojny, obyvateľom obcí Belanskej doliny. Pomník vybudoval L. Pollák – akademický sochár.

Háj
Cesta na Háj vám poskytne nezabudnuteľný pohľad na okolitú krajinu a pohľad z vrcholu vám ukáže Krajinu ako na dlani. Z jeho výšky sa ponúka veľkolepý pohľad na mesto, Liptovskú Maru, okolité dediny,
Chočské vrchy, Nízke, Západné i Vysoké Tatry, Choč, Kriváň. A keď sa mesto ponorí do ticha noci, vy sa môžete vydať na vrchol kopca a sledovať žiariaci Mikuláš. V minulosti sa po jeho úbočiach spúšťali prví mikulášski lyžiari, konali sa tu školské slávnosti či majálesy. Háj je však aj súčasťou menej radostnej histórie. Práve tu sa koncom II. svetovej vojny odohrávali jedny z najdlhších a najťažších bojov na území Československa. Dnes toto obdobie pripomína pamätník padlým a vojenský cintorín. Odporúčame vám vydať sa na Háj autom z mesta po Garbiarskej ulici a na Rachmaninovom námestí odbočte vľavo na Ulicu kpt. Nálepku. Po nej pokračujte až k železničnému priecestiu odtiaľ vás Cesta hrdinov dovedie na vrchol Hája. Auto môžete odparkovať aj za priecestím a ďalej pokračovať pešo 2,2 km po Ceste hrdinov. Ak sa rozhodnete ísť pešo už z centra mesta, vyhraďte si na výlet viac času. Odtiaľ je Háj vzdialený 3,7 km.

Havránok
Keltské nálezisko HAVRÁNOK sa nachádza na vŕšku Úložisko pri vodnej nádrži Liptovská Mara.
Našlo sa tu sídlisko z mladšej doby železnej (300-100 pred n. l. ).V 11. Až 15. storočí tu stál slovanský drevený hrádok opevnený palisádami. Stavby obydlia, obetiská, pec a rôzne predmety boli čiastočne rekonštruované a tvoria archeologické múzeum v prírode. Ďalej sa tu nachádzajú rekonštrukcie keltských stavieb, rekonštruovaná latenská hradba a brána, stredoveká obranná priekopa, most, dláždené nádvorie a suterén drevenej, obytnej veže, rekonštruuje sa stredoveký kostol. Vyhlásené za národnú kultúrnu pamiatku v roku 1967.

Ohnište
Ohnište leží v severnej rázsoche hlavného hrebeňa Nízkych Tatier, ktorá vybieha z hlavného hrebeňa v oblasti Panskej hole (1 635 m) medzi sedlom Čertovica a Ďumbierom. Masív Ohnišťa budujú predovšetkým vápence a dolomity, pričom jeho vizáž je skutočne zaujímavá pre odborníkov i laikov. Vo vrcholovej časti má formu krasovej plošiny s množstvom krasových javov - závrtmi, jaskynnými a priepastnými podzemnými priestormi. Z vrcholovej plošiny spadajú do okolitých dolín strmé svahy, vyšperkované množstvom skalných útvarov. V tomto vyniká najmä južné a juhozápadné úbočie, ktoré je ´terasované´ súvislými pásmi skalných galérií, miestami až niekoľko sto metrov dlhými. Tie dodávajú
Ohništu typický ráz, jedinečný v rámci celého Slovenska. Okrem týchto pozoruhodností považujú Ohnište za jednu z najvýznamnejším botanických a zoologických lokalít celého Slovenska. Špecifický terén na seba viaže množstvo zaujímavých rastlín i živočíchov, zachované lesné porasty majú často až pralesný chrakter. Od roku 1973 je prírodnou rezerváciou. Z vrcholu Ohnišťa sa ponúka nádherný výhľad na centrálnu časť Nízkych Tatier, skupinu Ďumbiera, ale aj vzdialenejšie objekty.

Lomnický štít
Objavte krásu Lomnického štítu! Vyvezte sa visutou lanovkou na vrchol Lomnického štítu a vychutnajte si plnými dúškami ten neopakovateľný pohľad. Vstúpte do kráľovstva ticha a oddýchnite si v štýlovej kaviarni Dedo. majestátny Dedo Mohutný a elegantný Dedo, ako nazývali Lomnický štít starí Tatranci, bol od nepamäti ten najvyšší spomedzi štítov Vysokých Tatier. Až v roku 1837 prišiel Lomnický štít o svoj
výškový primát. No napriek tomu zostane "Kráľ Tatier", ako ho nazývali susedia Poliaci, najznámejším a najkrajším tatranským štítom. Vstúpte do kráľovstva ticha a objavte krásu Lomnického štítu! Vyvezte sa visutou lanovkou na vrchol Lomnického štítu a prežite nádhernú panorámu Vysokých Tatier.

Tatranská lomnica
Z výšky 2196 m n. m. zlyžujete cez Lomnické sedlo 6 km dlhou zjazdovkou do Tatranskej Lomnice. Skvelé lyžovanie v Lomnickom sedle na najvyššie položenej a najstrmšej zjazdovke na Slovensku, zjazdovky zo Skalnatého plesa, na Čučoriedkach, zo Štartu do Tatranskej Lomnice a na Bukovej Hore sú vďaka novému zasnežovaciemu systému a novým sedačkovým lanovkám garanciou najlepšej lyžovačky na slnečnej strane Vysokých Tatier.

Ďumbier
Najvyšší vrchol Nízkych Tatier (2043 m, odnož Štiavnica 2025 m) v hlavnom hrebeni medzi Krúpovou hoľou (1927 m) a Králičkou (1785 m). Na severe sa javí ako mohutný vysokohorský masív, spadajúci vyše 500 m vysokými stenami, piliermi a žľabmi do ľadovcových kotlov v záveroch Bystrej a Ludárovej doliny. Miernejšie južné svahy pokrývajú polia žulových balvanov. V severných kotloch sa vyskytujú kamzíky vrchovské tatranské a svište vrchovské. Vo svahoch sa v minulosti intenzívne dolovali železné rudy, zlato a antimonit. Pozostatky tejto činnosti dosiaľ badať temer vo všetkých dolinách na úpätí Ďumbiera. Počas 2. svetovej vojny prebehli v sedle medzi Ďumbierom a Králičkou ústupové boje medzi partizánmi a Nemcami. Na pamiatku týchto bojov a ťažkého prechodu Nízkych Tatier partizánmi v zime roku 1944 postavili pri neďalekej Chate M.R.Štefánika pomník padlým partizánom. Z vrcholu Ďumbiera je veľmi rozsiahly kruhový rozhľad na prakticky všetky pohoria stredného a severného Slovenska.

Lanovka Funitel
Dlhoročné čakanie na lanovky, spájajúce obe strany Chopka, sa končí. Sen mnohých lyžiarov i turistov sa už túto zimu zmení na realitu. Kabínková lanovka Funitel, ktorá vás na Chopok vyvezie zo severnej strany, patrí k najmodernejším technológiám svojho druhu na svete a umožňuje prevádzku aj pri sile vetra až do 120 km/h, čo je už orkán.
ČO BY VÁS MOHLO O NOVEJ LANOVKE ZAUJÍMAŤ:
• umožní prevádzku aj pri vyšších rýchlostiach vetra až do 120 km/hod. (asi 33,3 m/s)
• má 22 kabín pre 24 osôb
• kabíny sú upevnené na 2 lanách a majú 2 pohony (vyššia bezpečnosť a odolnosť voči vetru)
• realizácia projektu je rozdelená na 2 roky: V 1. roku sú plánované zemné práce so spodnou stavbou, zhotovenie objektov dolnej stanice na Priehybe, hornej stanice na Chopku, základy pre traťové podpery v trase, inžinierske siete a demontáž pôvodných staníc starých lanoviek na vrchole Chopku. V 2. roku sa zhotovia nadzemné konštrukcie a namontujú technológie lanovky.

Na Baranec zo Žiarskej doliny
Náročnosť: Náročná vysokohorská túra so strmým a namáhavým výstupom na Baranec. Znížená Viditeľnosť za nepriaznivého počasia sťažuje orientáciu na hrebeni medzi Barancom a Žiarskym sedlom. Od Žiarskej chaty, kde majú turisti možnosť občerstvenia a ubytovania, je túra veľmi pohodlná. Základná trasa: Z ústia Žiarskej doliny (880 m) sa vydáme po žlto značkovanom turistickom chodníku (8618). Po asfaltovej ceste prídeme k smerovníku, pri ktorom odbočíme na lesný chodník. Serpentínami vedúcimi po svahu porastenom smrekmi vystúpime na hrebeň Starej stávky (1 299 m), ktorý sa zvyšuje smerom na severovýchod. Výzvou na krátky oddych je prístrešok postavený na mieste, kde chodník vychádza nad hornú hranicu lesa. Potešení výhľadom do Liptovskej kotliny pokračujeme vo výstupe hrebeňom, na ktorom sa strieda sutina s kosodrevinou. Vyššie sa kosodrevina stráca a krajina sa mení na hole, kedysi
intenzívne spásané hovädzím dobytkom a ovcami. Od zatrávnenej priehyby nás kamenistý chodník privedie na vrchol Baranca (2 184 m). Jedinečný pohľad z tretieho najvyššieho vrchu Západných Tatier vysvetľuje, prečo ho vidieť prakticky z celého Liptova. Odlišný pohľad na sever predstavuje Roháče s Baníkovom. Pokračovaním túry po hrebeni cez Smrek (2 072 m) a zostupom do Žiarskeho sedla (1 917 m) sú roháčske štíty čoraz bližšie. Zdatnejší turisti môžu vystúpiť na blízky skalný kužeľ Plačlivého (2 125 m), ak budú pokračovať po hrebeni. Základná trasa zo sedla klesá do Malých Závratov, kde sa zeleno značkovaný chodník (5610) spája s modrým (2707), ktorý zostupuje zo Smutného sedla. Pohľadu z  chodníka v hornej časti Žiarskej doliny vpravo dominuje masív Baníkova (2 178 m). Obvyklá výstupová trasa na jeho vrchol od Žiarskej chaty (1 300 m) cez Jalovecké sedlo nie je súčasťou programu tejto túry. Po občerstvení v príjemnom prostredí Žiarskej chaty môžu turisti navštíviť Pietne miesto obetí horských nešťastí v Západných Tatrách. Do cieľa v ústí Žiarskej doliny nás spoľahlivo aj za súmraku dovedie pohodlná spevnená cesta s modrým značkovaním.

Kvačianska dolina
Kvačianska dolina národná prírodná rezervácia, má charakter skalnej tiesňavy o dĺžke 2,5 km po Oblazy, kde sa dolina rozdeľuje na Hutianku /1Km/, ktorá vedie na Huty,Ráztoku, tiesňavy s vodopádom /0,7 Km/ smerom na Jóbovu Ráztoku, a Borovianku /1Km/, ktorá končí pod Veľkým Borovým. Na oblazoch boli postavené mlyny a píla, ktoré sú v súčasnosti chránené ako cenné technické pamiatky. Dolinou prechádza cesta, čiastočne vysoko nad korytom potoka, ktorý vytvára v tiesňavách množstvo kaskád a vodopádov. Na jednotlivých zastávkach náučného chodníka môžeme sa poučiť o zaujímavostiach Kvačianskej doliny. Kvačianska dolina je súčasťou náučného turistického okruhu Prosiecka - Kvačianska dolina s najvhodnejšim východzím bodom v obci Prosiek. Jedná sa o turisticky nenáročnú trasu v trvaní približne 7 hodín, ktorú je možné absolvovať aj s menšími deťmi.

Štrbské pleso
Štrbské Pleso je významné centrum turizmu a zimných športov, najvyššie položená turistickoliečebná osada, nachádzajúca sa vo Vysokých Tatrách. Rozkladá sa na južnom brehu jazera Štrbské pleso v nadmorskej výške 1 346 m n. m. Do katastrálneho územia Štrbské Pleso patria osady Podbanské (len časť, zvyšok patrí k obci Pribylina) a Vyšné Hágy, osada Štrbské Pleso, podľa ktorej je toto katastrálne územie
pomenované, bola rozhodnutím Najvyššieho súdu SR opäť pričlenená k obci Štrba. Ide o najvyššie položenú turisticko-liečebnú osadu vo Vysokých Tatrách a stredisko vrcholového športu pre severské disciplíny.


Na zábavu...

5D kino
Pohybujúce sa sedačky, špeciálne efekty, 3D obraz, vietor vo vlasoch, nezabudnuteľný zážitok z filmov.
Vyberte si z ponuky 5 filmov. Pripútaní na sedačke sotva rozlíšite fikciu od reality.  (v areáli Holiday Village Tatralandia)

Bikepark
Bikepark v JASNEJ je určený pre skúseného, menej skúseného aj rekreačného vyznávača zjazdového bicyklovania. Trasa bikeparku s drevenými prekážkami a terénnymi úpravami využíva prírodné danosti a poskytuje kvalitné podmienky a priestor pre vyznávačov tohto športu. Všetky 4 trate sú jednosmerné a označené a začínajú pri hornej stanici 6-sedačkovej lanovky na Rovnej Holi a cieľ majú v stredisku Záhradky. Bicykle sú vyvezené na štart 6 – sedačkovou lanovkou. Bicykel sa zavesí na hák na boku sedačky.
TRAŤ DOWNHILL  - Ťažká trať, dĺžka – 1850 m, čas – od 3 do 15 minút
TRAŤ TURISTICKÁ  - Stredne ťažká trať, dĺžka – 2900 m, čas – od 5 do 20 minút
TRAŤ JELEŇÁK  - Stredne ťažká trať, dĺžka – 3000 m
TRAŤ PANORAMA - Ľahká trať, dĺžka – 4900 m

Bobová dráha
Vyskúšajte si jazdu v špeciálne navrhnutých boboch pre 1-2 osoby obľúbenú ako dospelými tak i deťmi. Jazda je určená pre dospel osoby a deti nad 6 rokov. Deti do 6 rokov môžu absolvovať jazdu výlučne len v sprievode dospelej osoby.
Dĺžka: 1000 m
Prevýšenie: 120 m
Špecifikácia: 16 zákrut, 6 terénnych skokov, 2 rampy
Rýchlosť: max. 45km/hod.
Preprava osôb: Smerom hore pomocou lyžiarskeho vleku, smerom dole samospádom po špeciálnom hliníkovom profile.

Tarzánia
Nachádza sa pri hoteli OSTREDOK a približne 200m od Hotela GRAND. Postavená je na stromoch a pozostáva z dvoch trás vybudovaných pomocou 34 plošín a 95 prekážok vo výške približne 4 až 7 m nad zemou.
Modrá (kratšia a ľahšia) trasa meria 281 m.
Červená (dlhšia) trasa meria 396 m.
Pri prekonávaní prekážok je každý jednotlivec istený pomocou horolezeckej výstroje. Bezpečnosť je samozrejme na prvom mieste a istenie je pomocou oceľových lán. Samotný spôsob istenia vylučuje možnosť pádu. Každý návštevník TARZANIE absolvuje pred vstupom do parku inštruktáž a nácvik používania istiacej techniky.

Detská tarzánia
Detský lanový park TARZÁNIA JASNÁ sa nachádza v Jasnej pod Chopkom v blízkosti nástupnej stanica Biela Púť. Detská Tarzánia je 62m dlhá a je postavená z lanových prekážok vhodných pre deti od 150cm.

Habakuky
Všetkých, ktorí chcú zažiť atmosféru slovenských ľudových rozprávok pozývame do netradičnej dedinky, ktorá od r. 2009 víta svojich návštevníkov. Tvoria ju domčeky v štýle ľudovo-fantazijnej architektúry, ktorým dominuje Škrupinový zámok s jazierkom, amfiteáter s kapacitou cca 200 osôb či obchodný dom KURNIK ŠHOPA SENTER. Okrem spomenutých nájdete v areáli ďalšie čarovné domčeky rôznych tvarov a mien: zakliate Čierne mesto, Hodovňa, Železná hora, Slnečník, domček Proroka Raka ...
Návšteva rozprávkovej dediny HABAKUKY na Donovaloch Vás vtiahne do originálnej atmosféry slovenských rozprávok. Laktibrada, Popolvár, Zlatá Priadka, a ďalší hrdinovia ľudových príbehov sa postarajú o autentický zážitok pre celú rodinu v dedinke, ako vystrihnutej z obalu detských knižiek a predstáv. Už len čakáte, kedy sa spoza Škrupinového zámku vynorí sám rozprávkar Dobšinský so zápisníkom v ruke. Fantázia a hravosť číha na každom rohu. Či je to originálna rozprávková architektúra, interaktívne divadelné predstavenie, alebo ukážky ľudových remesiel – o program je postarané.

Happy End
Disco a Reštaurácia - Nová diskotéka priamo v stredisku JASNÁ NÍZKE TATRY priamo pod Chopkom. Od decembra je na dojazde zjazdovky Biela Púť, pri jazere otvorená nová diskotéka, ktorou
ožil nočný život v Jasnej. Music club Happy End je novým centrom zábavy s kapacitou viac ako 1000 ľudí, kde sa pravidelne organizujú štýlové party a koncerty populárnych spevákov a skupín. V Jasnej tak
znie super hudba výborných DJov, live kapiel a revivalových skupín.

Horolezecká škola
Páči sa Vám zdolávať méty, prekonávať prekážky, máte radi dobrodružstvo? Horolezecká škola je určená pre všetkých tých ktorý chcú s týmto krásnym športom začať, alebo ho iba vyskúšať.
*Klient sa zoznámi so základmi bezpečnosti v skalách
*Naučí sa viazať základné horolezecké uzli
*Naučí sa základné pohyby na skale (technika 3 bodov)
*Vylezie cestu s obtiažnosťou I až III
*Vyskúša si samostatne zlaňovanie
Kurzy sa vykonávajú v lokalite Nízke Tatry – Jasná, Liptovský Ján.
Trvanie lekcie - 4 hodiny.
Cena: 33€ / osoba
Kontakt: +421 907 481 311, +421 904 527 918

Jazda na koni a kočiari
Farma Jalovec sa nachádza v atraktívnom prostredí neďaleko ústia Jaloveckej doliny. Táto pokojná lokalita s podhorskými lúkami je predurčená na chov koní a jazdectvo. Vyhľadávanou službou na Liptove je agroturistika, ktorej súčasťou je aj jazda na koni, či vyhliadková jazda na koči. Farma Jalovec má pre agroturistiku nielen výborné prírodné podmienky, ale aj vhodné kone a technické vybavenie. Kone určené na agroturistiku sú pokojné, vyrovnané a pripravené jazdca aj niečomu priučiť. V teréne sa vyznačujú spoľahlivosťou a neľakavosťou. Kočiare ponúkame aj na slávnostnej príležitosti ako sú napríklad svadby.
Príďte si Vy vyskúšať jazdu na koni v prírode alebo na jazdiarni alebo jazda na koči.

Karkulka
Objavte rozprávkovo-náučný chodník KARKULKA, zábavné putovanie po lanovkách a po turistických chodníkoch pre celú rodinu a spoznávanie fauny a flóry Národného parku. KARKULKA je vždy veselé dievča v červenej čiapke. V Nízkych Tatrách často navštevuje BABKU AKROBATKU. Pri putovaní lesom zažíva Karkulka napínavé dobrodružstvá a spoznáva tajomstvá horskej prírody. Ale POZOR! V lese číha VĹČIK TĹČIK, ktorému sa zbiehajú slinky na dobroty v turistických batohoch. Tak hor sa do hôr kamaráti za nezabudnuteľnými zážitkami!
ATRAKCIE:
jedinečné múzeum prírody (expozícia preparovaných zvierat vo výške 1670 m n.m.)
lomidrevo
drevofón
prírodovedné okienka
masážne kamene
rozprávkový bar....

Liptov Aréna
Nová multifunkčná športová hala, situovaná v nádhernom prostredí Liptovského Mikuláša, v blízkosti Aquaparku Tatralandia a Liptovskej Mary umožňuje celoročné využitie 3 ihrísk súčasne, poskytuje možnosť športového vyžitia v nasledovných športových odvetviach: tenis, bedminton, volejbal, sálový futbal, florbal, gymnastika, stolný tenis, speedminton.

Motokáry
Krytá motokárová hala KART CENTRUM LIPTOV sa nachádza v Liptovskom Mikuláši v mestskej časti Palúdzka. Čaká na Vás jazda na 500 m. okruhu, pripravených je 20 motokár so silou 5,5 a 9 koní.
Poznámka:
Pri jazde na kárach je potrebná výška dospelej osoby min. 1,6 m
Pri jazde na detských kárach je potrebná výška dieťaťa min. 1,2 m.

Paragliding
Umožníme Vám zalietať si tak, ako lietajú najlepší piloti bez toho, aby ste vedeli čokoľvek o paraglidingu.
Základný tandemový let paraglidingom trvá cca 10min. V prípade vhodného počasia je možnosť si priplatiť za termický, alebo akrobatický let, ktorý je v dĺžke cca 30min. Lietame hlavne na Chopku, nevylučujeme však ani Donovaly, Západné Tatry prípadne iné vhodné terény. (www.paraglidingcenter.sk)

Pivovar Topvar
Plné, príjemne presýtené CO, svieže, kvasinkové. Pivo ako bioprodukt bez použitia chemikálií a konzervačných látok. Navštívte malý pivovar v Kvačanoch v blízkosti Liptovského Mikuláša. Myšlienka znovuzrodenia tohto pivovaru je ponúknuť to, čo veľkopivovar nemá, špeciálne pivá, špeciálny charakter ďalej neupravovaného piva. Zariadenie pivovaru kopíruje klasické vybavenie pre tradičnú výrobu piva. Charakter piva je vyvážený, rozdielne podľa druhu vyrábaného piva, počnúc svetlým, ambrovým až po tmavý ležiak. Jedno pôsobí jemne, druhé róbusnejšie ale každé i keď je individuálne má svoje vlastné črty.
Všetky spoločne vstupujú do povedomia ako Brontvaiovské pivo.
Otváracie hodiny:
pondelok – štvrtok: na objednávku
piatok – nedeľa: 12.00 – 22.00 hod.
Cena prehliadky pivovaru s odborným výkladom: 3€ / osoba
Možnosť absolvovania kurzu varenia piva (na objednávku)

Rafting - AVS
Areál vodného slalomu ponúka (AVS) rafting na umelo vystavanom kanáli, nedaľeko centra mesta Liptovský Mikuláš. Zážitok z vody je porovnateľný s Belou avšak bez prírodnej scenérie. Skúsenejší sa tu môžu zdokonaliť a neskúsení naučiť. Možnosť skombinovať s návštevou mesta Liptovský Mikuláš.
AVS Liptovský Mikuláš – Základné údaje
Cieľová skupina: Pre všetkých, okrem vodácky neskúsených detí
Obtiažnosť: Vyššia, ale nie je potrebná vodácka skúsenosť. V každom člne je skúsený
inštruktor
Dĺžka splavu: rafting v AVS je vykonávaný v časovej jednotke 2 hodiny.
Počet osôb: Neobmedzený
Obmedzenie: AVS je v správe športového klubu, preto sa treba riadiť Klubovým harmonogramom
Splav obsahuje: sprievodcu do každého raftu, prilba, vesta, nepremokavá bunda, v prípade nepriaznivého počasia neoprénové nohavice a neoprénové topánky.
Kontakt: 0918 417 487 (www.mutton.sk)

Rafting - Belá
Belá je najnavštevovanejšou a najdravšou prírodnou riekou na Slovensku. Na splav Belej určite tak skoro nezabudnete. Jedinečný rafting na najdivšej prírodnej rieke Belá na Slovensku, pretekajúcou nádhernou scenériou Tatranskej prírody priamo pod nádherným vrchom Kriváň.Preteká cez oblasť Podbanské, popri obci Pribylina a Vavrišovo, splav končíme v mestečku Liptovský Hrádok. Na Belej zúročíte všetky svoje predchádzajúce skúsenosti pri zdolávaní náročných úsekov.

Obtiažnosť: vysoká
Dĺžka splavu: približne 2 hodiny
Splavovaný úsek: Podbanské (Kokavský most) – Liptovský Hrádok GrandCastle
Počet osôb: Min. 3 osoby
Doprava: V prípade potreby je možné zabezpečiť autodopravu mikrobusom, alebo autobusom
Obmedzenie: Belá nie je splavná celoročne, ale iba na jar (apríl, máj), pri topení sa snehu a pri dlhodobejších dažďoch. Potrebná výška hladiny je 70 cm (vodočet Podbanské)
Splav obsahuje: sprievodcu do každého raftu, prilba, vesta, nepremokavá bunda, v prípade nepriaznivého počasia neoprénové nohavice a neoprénové topánky.
Pondelok – Štvrtok 26,- € / osoba Štvrtok – Nedeľa 28,- €/ osoba
Kontakt: 0918 417 487
www.mutton.sk

Rafting – Váh
Váh je naša najdlhšia rieka. Predstavuje menej náročné podujatie a je vhodné aj pre rodiny s deťmi.
Splav Váhu – Liptov
Splavujeme úsek od Červeného Kúta čo je len kúsok pod sútokom Bieleho a Čierneho Váhu až po malú vodnú elektráreň pri obci Uhorská Ves. Splavovaný úsek má dĺžku cca. 11 km a prechádza nádhernými zákutiami liptovskej prírody. Trvá 90 – 120 minút v závislosti od výšky vodnej hladiny.
Splav Váhu – Strečno
Okrem tohto úseku je možné splavovať aj úsek Lipovec – Strečno. 13 km v krásnom meandrovom úseku rieky pod Strečnom. Tento úsek ponúka nádherný rafting posledným neregulovaným úsekom prielomu Váhu cez Veľkú Fatru pod zrúcaninami Starého hradu a Strečna, známym pltníckym úsekom popri Margite a Besnej.
Splav obsahuje: sprievodcu do každého raftu, prilba, vesta, nepremokavá bunda, v prípade nepriaznivého počasia neoprénové nohavice a neoprénové topánky.
Cena: 23,- € / osoba
Poznámka: Cena je garantovaná na min. počet 3 osoby.
Kontakt: 0918 417 487
www.mutton.sk

Squash - V našom centre vám ponúkame možnosť zahrať si na jednom z dvoch certifikovaných

squashových kurtov značky ASB s certifikátom Svetovej Squashovej Federácie, dva
stolnotenisové stoly a stolnotenisový automat vhodný na tréning.
Okrem prenájmu kurtov, squashových rakiet a ostatného squashového vybavenia vám u nás
ponúkame aj možnosť zatrénovať si s profesionálnym trénerom.
www.squash-liptov.sk


Štvorkolky
V ponuke máme aj jazdu na štvorkolkách, ktoré sú spestrením dovoleniek a oddychom v letnej sezóne i zimnej sezóne. Aj keď sa osvedčili aj na snehu predsa len preháňať sa v lete na štvorkolke je určite zážitkom, ktorý by ste si nemali nechať ujsť. Terénne štvorkolky sú zvlášť vhodné na firemné akcie, ako doplnok k teambuildingovým aktivitám. Ovládanie štvorkolky je jednoduché (jednoduchšie ako ovládanie terénneho motocykla) a dá sa na nej perfektne vyblázniť.
Technické parametre štvorkoliek: štvorkolky sú s automatickou prevodovkou, objem motora 300cc
Cena: 70,- € / osoba / hodina
Kontakt: +421 905 936 809, + 421 907 411 699 (www.xsport.sk)

Jaskyne...

Demänovská ľadová jaskyňa
Vchod do jaskyne sa nachádza v brale Bašta na severnej strane Nízkych Tatier, len dva kilometre severne od Demänovskej jaskyne slobody. Ľadová výplň vzniká v jaskyni asi posledných 500 rokov a v kombinácii so sintrovou výzdobou vytvára mimoriadne zaujímavý prehliadkový okruh. Demänovská ľadová jaskyňa predstavuje severnú časť svetoznámych Demänovských jaskýň. Pozoruhodná je výskytom trvalej ľadovej výplne, bizarnými a mohutnými tvarmi podzemných priestorov, vzácnou jaskynnou faunou, ako aj bohatou históriou.

Demänovská jaskyňa slobody
Nachádza sa na severnej strane Nízkych Tatier v Demänovskej doline medzi Liptovským Mikulášom a známym lyžiarskym strediskom Jasná. Vyniká neuveriteľnou pestrosťou farieb a tvarov sintrovej výzdoby, unikátne sú sintrové lekná a ďalšie jazerné formy sintrovej výplne. Národná prírodná pamiatka Demänovské jaskyne na severnej strane Nízkych Tatier je najdlhším jaskynným systémom na Slovensku. Medzi jej dominanty patrí Demänovská jaskyňa slobody, ktorá dlhé roky očaruje návštevníkov bohatou sintrovou výplňou rozličných farieb, tajuplným podzemným tokom Demänovky i čarokrásnymi jazierkami. Je najviac navštevovanou sprístupnenou jaskyňou na Slovensku.

Medvedia štôlňa
Zážitok, na ktorý budete dlho spomínať. Prejdete si miesta, ktoré človek tvrdou prácou vytvoril za desiatky rokov s vidinou získania zlata, všetko v neopakovateľnej atmosfére horiaceho olejového kahanca. Čelovú lampu dostane každý návštevník pred vstupom, špeciálny odev ani obuv nepotrebujete. Autom sa dostanete k platenému parkovisku 200m od štôlne. Typ pre celú rodinu.

Stanišovskáň jaskyňa
Dokonalý zážitok zažijete pri objavovaní čarovného podzemia so sprievodcami - jaskyniarmi. Budete kráčať popri stenách, ktoré voda a matka príroda vymodelovala do neopísateľných tvarov. Čelovú lampu dostane každý návštevník pred vstupom, špeciálny odev ani obuv do nepotrebujete. Autom sa dostanete až k jaskyni na bezplatné parkovisko. Ideálny cieľ pre celú rodinu.

Važecká jaskyňa
Medzi Liptovským Mikulášom a Popradom sa nachádza Važecká jaskyňa, ktorá predstavuje významné paleontologické nálezisko kostí jaskynného medveďa (ursus spelaeus), ktorý bol väčší a ťažší ako dnešný medveď hnedý a ktorého maketu môžu návštevníci v jaskyni vidieť. Hoci dĺžkou patrí medzi kratšie sprístupnené jaskyne, známa je výskytom bohatej kvapľovej výzdoby, pozoruhodnými nálezmi kostí jaskynných medveďov, ako aj vzácnou jaskynnou faunou.

Aquaparky a termálne pramene
Aquapark Tatralandia, Gino Paradise Bešeňová, Lúčky

Salaš a výroba syra
Kozí vršok, Originálny salaš Krajinka, Salaš Pastierska, Salaš Žiar

Za umením a kultúrou, ľudová architektúra
Národopisné a ovčiarske múzeum, Dom fotografie, Kostol sv. Petra z Alkantary, Múzeum
Čierny orol, Rumanský Art centre, Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva,
Múzeum liptovskej dediny v Pribyline, Nemecký vojenský cintorín, Važec, Vlkolínec,
Artikulárny kostol vo Sv. Kríži

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky